Spotykamy się codziennie od 4 lipca (pon.) do 17 lipca (nd.) w GCK w Piotrkowie na warsztatach:
Wyruszamy na wieś - zbieramy lokalne historie, bawimy się, śmiejemy, tworzymy ekipę i pysznie jemy! Finał pokażemy w formie obiadu i kolacji 17 lipca.
Harmonogram warsztatów:
Przyjdź 4 lipca a dowiesz się szczegółów, nie pożałujesz!!
Zapewniamy jeden ciepły posiłek dziennie, ubezpieczenie oraz mega czas w super ekipie.
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
Przyślij SMS (imię, nazwisko, wiek, nr kontaktowy) na nr 669 792 502 lub wypełnij: TUTAJ
Projekt realizowany jest w ramach Lata w teatrze - programu Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie finansowanego ze środków Ministerstwa Kultiry i Dziedzictwa Narodowego.
OPIS PROJEKTU:
„IMPROLATO - Gotuj się na teatr” to działanie dla młodzieży skupione wokół stołu, jedzenia, goszczenia się i improwizacji teatralnej. Odwiedzimy gospodarstwa, wysłuchamy historii najstarszych mieszkańców o dawnym biesiadowaniu i tradycjach, spotkamy panie z Kół Gospodyń Wiejskich, będziemy wspólnie gotować, jeść, improwizować i poznawać teatr. Zagramy własną muzykę na warzywach i elementach wyposażenia kuchni. Na warsztatach plastycznych nakryjemy stół przy którym zmieszczą się setki naszych gości.
Chcemy sprawdzić co jest współcześnie silniejsze: spędzanie wspólnie dobrego czasu przy posiłku czy spektakl przy stole - wzajemnego lubienia się, sztucznych rozmów, sytuacji przewidywalnych, ale trudnych do zniesienia – uszczypliwości nielubianej ciotki, docinek rodzeństwa, small talku od czego ucieczką bywa klikanie w telefon lub zerkanie w ekran telewizora.
Na koniec nie zagramy spektaklu na scenie, ale zaprosimy widzów i jednocześnie uczestników-biesiadników do wspólnego stołu na obiad lub kolację. Młodzież nie tylko ugości przyrządzonym przez siebie jedzeniem, ale też pokaże efekty poszukiwań – historii, kulinariów, opowieści, własnych doświadczeń. Dzięki metodzie improwizacji i storytellingu obiad i kolacja zamienią się w wydarzenie pełne smaków, opowieści, wymiany doświadczeń.
PROWADZĄCY:
Przemysław Buksiński
Aktor, improwizator, konferansjer, pedagog, wykładowca, animator kultury, trener. Człowiek orkiestra, po prostu Buks. Założyciel i szef Poławiacze Pereł Improv Teatr.
Remigiusz Jankowski
Aktor teatralny i filmowy. Warsztatowiec. Współtwórca Poławiacze Pereł Improv Teatr, gdzie śmieje się i improwizuje.
Łukasz Jemioła
Muzyk, kompozytor, gitarzysta, pedagog. Lubi śpiewać z lubelskimi impro teatrami. Chciałby wydobyć dźwięki z warzyw, da się?
Maria Kubić
Ożywia przedmioty, kreatywnie się nudzi z dzieciakami wytwarzając w autorskiej Wytwórni i wszystkimi zmysłami odbiera świat. Przetwarza, przerabia, robi coś z niczego i coś zupełnie wyjątkowego.
Kamil Kotarski
Kucharz, ekspert kulinarny, znawca i promotor kuchni regionalnej. Zachęca do sięgania po rodzime produkty regionalne i tradycyjne receptury. Wspólnie gotuje i potem wszystko zjada z Kołami Gospodyń Wiejskich i społecznościami lokalnymi na całej Lubelszczyźnie.