Co trzeba zrobić, by wziąć udział w projekcie? Po pierwsze zgłosić zamiar utworzenia ogrodu (do 7 kwietnia), a następnie czekać na przyznanie kodu przez organizatora i… zacząć działać. Zadaniem zespołów w kategorii szkolnej jest nie tylko wykonanie ogrodu, ale też uczestnictwo w zajęciach o życiu i znaczeniu pszczół. Na sprawozdania i fotografie czekamy do 15 września br.
Uwaga: zgłoszenia do konkursu oraz dokumentację z realizacji konkursowego zadania należy wysyłać wyłącznie w wersji elektronicznej.
Jury wybrane przez organizatora będzie brało pod uwagę: estetykę i efektowność wizualną ogrodu, jego użyteczność dla zapylaczy, atrakcyjność i niepowtarzalność aranżacji, ale także zaangażowanie uczestnika w projekt (na podstawie sprawozdania).
Na autorów sześciu najpiękniejszych ogrodów (po 3 w każdej kategorii) czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe, a na uczniów zwycięskich szkół i przedszkoli – dodatkowe upominki i wyjazd na warsztaty pszczelarskie. Z kolei w kategorii indywidualnej jury przyzna także 50 wyróżnień w postaci równorzędnych nagród rzeczowych.
Do uczestnictwa zapraszają:
Projekt jest realizowany w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.
Źródło:
https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/konkurs-tajemniczy-ogrod-dla-pszczol-i-dzikich-zapylaczy/