Wybór tematyki nawiązywał do obchodów ubiegłorocznego jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Na scenie usłyszeć więc można było m.in. przeboje Budki Suflera, Bajmu, Urszuli, Vox-u, zespołu Bracia, Ani Dąbrowskiej, zespołu Rokiczanka oraz utwory opiewające piękno naszego miasta wojewódzkiego jak chociażby „Przez Krakowskie pobiegniemy”, „Lublin w sercu mym” czy „Piosenka o naszym Lublinie”.
Patronat honorowy nad festiwalem objęli:
- Przemysław Czarnek - Wojewoda Lubelski
- Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty
- Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa Lubelskiego
- Paweł Pikula - Starosta Lubelski
- Krzysztof Urbaś - Wójt Gminy Niemce
- Mieczysław Jurecki - Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Młodzieży Uzdolnionej Muzycznie „Solo Życia”
Uczestnicy festiwalu – soliści i zespoły – ubiegali się o zajęcie jednego z trzech miejsc oraz wyróżnień i nagród specjalnych premiowanych atrakcyjnymi nagrodami indywidualnymi w trzech kategoriach wiekowych:
- Edukacja wczesnoszkolna (dzieci 6 – letnie i klasy I - III szkoły podstawowej)
- Szkoła podstawowa (klasy IV - VI)
- Klasy VII Szkoły Podstawowej i klasy II – III Gimnazjum
Prezentacje oceniało profesjonalne jury:
Krzysztof Kramek – magister wychowania muzycznego, nauczyciel dyplomowany ze specjalizacją III stopnia z muzyki, instruktor muzyki najwyższej kategorii ,,S", kierownik muzyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” UP w Lublinie, rzeczoznawca i recenzent podręczników do muzyki, programów nauczania, autor poradników metodycznych dla nauczycieli muzyki, śpiewników, aranżer muzyki ludowej i autor nagrań dla zespołów ludowych w Polsce i za granicą.
Andrzej Sar - muzyk instrumentalista, wokalista, etnomuzykolog. Główny instruktor ds. Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, współpracownik Teatru Muzycznego, wieloletni juror festiwali dla dzieci i młodzieży.
Mieczysław Jurecki - muzyk - multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer, członek władz między innymi ZAiKS i SAWP, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Młodzieży Uzdolnionej Muzycznie "Solo Życia". Związany m.in. z takimi zespołami jak „Nurt” czy „Budka Suflera”.
Komisja wyróżniła wielu wykonawców podkreślając wysoki poziom artystyczny prezentacji, a dzięki szczodrobliwości instytucji patronujących i sponsorów indywidualnych wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe.
Podczas festiwalu mieliśmy możliwość obejrzenia i wysłuchania 45 prezentacji piosenek konkursowych, które zostałe wykonane przez przedszkolaków i uczniów placówek oświatowych z terenu Powiatu Lubelskiego. W sumie na festiwalu wystąpiło 98 młodych artystów z 14 szkół podstawowych i 3 przedszkoli, przygotowanych przez 18 nauczycieli.
Z terenu naszej gminy wśród nagrodzonych znaleźli się w kategorii "Klasy VII Szkoły Podstawowej i klasy II – III Gimnazjum SOLIŚCI": I miejsce Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego- Zofia Bryda z Zespołu Szkół w Jabłonnie. WKategoria: "Klasy VII Szkoły Podstawowej ZESPOŁY": III miejsce Zespół w składzie: Marcin Pietrzak, Klaudia Klimek, Natalia Szyszka, Wiktoria Szyszka z Zespołu Szkół w Jabłonnie.
Młodzież do występu przygotowywała Pani Anna Grzegorczyk, która podczas festiwalu została wyróżniona wraz z 4. innymi nauczycielami. Bardzo serdecznie gratulujemy Pani Ani oraz występującym na scenie sukcesów!