Koło Gospodyń Wiejskich w Czerniejowie powstało w 1962 r., założycielką koła była Zofia Niedźwiadek (przez krótki okres czasu przewodniczącymi koła były Władysława Niedźwiadek 1973- 1978, Hanna Drwal 1978 – 1980, Grażyna Bryda 2006 – 2011, Teresa Bryda 2011- 2013 ) a od 2013 r. do dnia dzisiejszego przewodniczącą jest Danuta Niedźwiadek.
Nie dziwi, fakt że Kołem kierują osoby cieszące się powszechnym szacunkiem i zaufaniem. Panie organizują szkolenia, pokazy i kursy o różnorodnej tematyce, m. in.: pieczenia i gotowania, przetwórstwa mięsa i owoców, garmażerki, kroju i szycia, obsługi komputera i Internetu, przedstawienia teatralne. Dzięki KGW kwitło życie towarzyskie i społeczne, a członkinie spotykały się na wieczorkach rozrywkowych, co miało wielkie znaczenie dla ducha przy braku telewizji i programów rozrywkowych. W gestii gospodyń pozostawała organizacja wieczorków i zabaw tanecznych, jednak były to już imprezy dochodowe, dzięki którym KGW wyposażały swoje świetlice w niezbędne zastawy stołowe, sztućce i różnego rodzaju urządzenia kuchenne. Sprzęt służył kobietom do organizacji lokalnych imprez i jednocześnie był wypożyczany mieszkańcom wsi na obsługę i przygotowanie imprez rodzinnych. Panie współpracowały i współpracują z wieloma organizacjami, w tym ze strażą pożarną, gminą, szkołą i kościołem, biorąc czynny udział w uroczystościach świeckich i kościelnych, urozmaicając je jednocześnie występami, bądź zapewniając zaplecze gospodarcze. Działaniem innowacyjnym kobiet z pewnością była organizacja wycieczek do teatru i wielu nieznanych jeszcze miejscowości w kraju, w tym również do miejsc kultu maryjnego.
Śpiewające panie z Koła Gospodyń, pod koniec lat 80 założyły Zespół Śpiewaczy. W ludowych strojach krzczonowskich obecnie panie z Koła biorą czynny udział w różnego rodzaju inicjatywach lokalnych. Organizują dożynki gminne i parafialne (Wianki dożynkowe Koła Gospodyń z Czerniejowa zostały doceniane na dożynkach powiatowych w Radawcu w 2009 r. zdobyły II miejsce, a w 2012 r. III miejsce w powiecie lubelskim) Panie pomagały w organizacji festynów parafialnych u św. Antoniego i Wawrzynkach, brały czynny udział w organizowaniu jubileuszu 400 lecia konsekracji kościoła w ich miejscowości (1611 – 2011). Od Kilku lat swoimi ciastami i obiadami wspierają wolontariuszy, strażaków z OSP i darczyńców w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka przed świętami Bożego Narodzenia oraz WOŚP. Wspierały również wolontariuszy z Pracowni ORANGE, która istniała przy parafii od 2011r. prowadziły dla dzieci warsztaty pieczenie: pierniczków, pączków, bułek czy chleba oraz lepienia pierogów. Przez 10 lat brały udział w Forum Kobiet Aktywnych. Brały udział w gotowaniu i czytaniu książek w Daniu dla Mola – zorganizowanym prze Biblioteki Publiczne z Bychawy i Jabłonny. Koło jest otwarte na nowe wyzwania i formy współpracy. W 2022 roku zdobyło I miejsce za wieniec współczesny na dożynkach gminnych, i reprezentowały go na dożynkach w Radawcu.